Pokud toužíte po opravdové džungli, vertikální zahrada je pro vás to pravé! Zelená stěna je netradičním řešením, které osvěží jakýkoliv interiér. Jsou vhodné do bytu, kanceláře i k oživení recepcí nebo vstupů budov.

V našem portfoliu mají vertikální zahrady výhradní místo již od roku 2012. Od té doby jsme zrealizovali celou řadu zajímavých projektů, na některé z nich se můžete podívat v našem portfoliu. Tak neváhejte a obraťte se na nás, rostlinný obraz či celou stěnu rádi vytvoříme i pro vás.

Benefity zelené stěny

  • čistí vzduch a prokazatelně snižuje koncentraci škodlivých látek – každý m2 zeleně eliminuje
  • z ovzduší nejméně 300g oxidu uhličitého za rok
  • zvlhčuje vzduch ve vytápěných prostorách
  • absorbuje hluk
  • ochlazuje a osvěžuje přehřáté prostory
  • zelená stěna působí esteticky v místnosti i venku

Co je to vertikální zahrada a jak funguje

Vertikální zahrady jsou umístěné na kolmé stěně, kde rostliny prosperují i s minimálním množstvím substrátu. Lze je realizovat na jakékoliv stěně a oživit tak interiér i exteriér. S tímto typem pěstování si hravě poradí každá rostlina. Některé druhy rostou vodorovně, jiné převisají a další rostou nahoru – tím nám poskytují nové netradiční možnosti ve výzdobě stěn.

Vertikální zahradu je možné upevnit na zeď, i ji umístit do prostoru. Dle toho při instalaci použijeme nosnou, nebo samonosnou konstrukci požadované velikosti a do ní umístíme moduly osázené rostlinami.

Údržba vertikální zahrady není nijak náročná a je možné ji napojit na automatickou závlahu s časovačem. Kromě toho je možné využít i další technické vymoženosti, jako je wifi či gsm ovládání nebo automatické dávkování hnojiv. Naše produkty navrhujeme tak, aby byly maximálně účinné a co nejméně náročné na údržbu.

Nabízíme

Obrazy z živých rostlin

Přečtěte si více

Vertikální zahrady

Další informace

Další informace najdete na našem specializovaném webu www.zahradanastenu.cz.

Vybrané reference