Co je to vertikální zahrada?

Vertikální zahrady jsou umístěné na kolmé stěně, kde rostliny prosperují i s minimálním množstvím substrátu. Vertikální zahrady je možné realizovat na jakékoliv stěně a oživit tak interiér i exteriér. S tímto typem pěstování si hravě poradí každá rostlina. Některé druhy rostou vodorovně, jiné převisají a další rostou nahoru – tím nám poskytují nové netradiční možnosti ve výzdobě stěn. Gardners.cz přináší na český trh zcela nové produkty pro tvorbu vertikálních zahrad. Více informací najdete na našem specializovaném webu www.zahradanastenu.cz.

 

Vertikální zahrady z živých rostlin 

 

Obrazy a stěny ze stabilizovaného mechu 

Proč si pořídit vertikální zahradu?

  • čistí vzduch a prokazatelně snižuje koncentraci škodlivých látek – každý m2 zeleně eliminuje z ovzduší nejméně 300g oxidu uhličitého za rok
  • zvlhčuje vzduch ve vytápěných prostorách
  • absorbuje hluk
  • ochlazuje a osvěžuje přehřáté prostory
  • zelená stěna působí esteticky v místnosti i venku

Jak to funguje?

Na zeď se připevní nosná konstrukce nebo se do prostoru umístí samonosná konstrukce v požadované velikosti a do konstrukce se umístí moduly osázené rostlinami. Údržba je pak již nenáročná, zahradu je možné napojit na automatické zavlažování s časovačem, wifi či gsm ovládáním, automatickým dávkováním hnojiv, apod. Produkty Gardners.cz jsou navrženy pro maximální účinnost s minimálními nároky na údržbu.

Pro více informací o vertikálním pěstování klikněte na Zahrada na stěnu.cz

Vybrané reference

Máte zájem o naše produkty nebo služby? 

Napište nám, my vám obratem zpracujeme nabídku nebo se do prostor přijedeme zdarma podívat.